Arteta reagon ndaj mungesës së Gabrielit nga skuadra e Kupës së Botës së Brazilit

  • A.P /
  • 09 November 2022 - 16:42
Arteta reagon ndaj mungesës së Gabrielit nga skuadra e Kupës së Botës së Brazilit

Mikel Arteta ka dhënë reagimin e tij pasi mbrojtësi i Arsenalit, Gabriel Magalhaes nuk u përzgjodh në skuadrën e fundit të Brazilit në Kupën e Botës.

 Pavarësisht formës së tij të jashtëzakonshme në fillim të sezonit për Topçinjtë, Gabriel nuk ka bërë një prerje për skuadrën e Brazilit që do të shkojë në Katar. Dy kolegët e tij të klubit, transmeton gazeta "Kosova Sot Online", Gabriel Jesus dhe Gabriel Martinelli, arritën të fitojnë vende, por Arteta beson se 24-vjeçari mund të rikthehet nga zhgënjimi dhe ta përdorë atë në avantazhin e tij.

Duke folur për faqen zyrtare të Arsenalit, Arteta tha: “Për Gabi Magalhaes është një zhgënjim, por kur shikon skuadrën që kanë dhe përvojën që kanë në atë pozicion, duhet ta kuptosh këtë dhe është një sfidë tjetër për atij.

“Ai duhet të jetë gati për tjetrin, duhet të përmirësohet dhe të vazhdojë me gjërat e mira që ka bërë”.


(Kosova Sot Online)