Numrat e skuadrës së Anglisë: Kane, Bellingham, Maddison dhe lista e plotë për Kupën e Botës

  • A.P /
  • 14 November 2022 - 21:13
Numrat e skuadrës së Anglisë: Kane, Bellingham, Maddison dhe lista e plotë për Kupën e Botës

Anglia ka publikuar numrat e skuadrës për Botërorin 2022 në Katar.

Ka disa ngjashmëri me Kupën e Botës 2018 kur bëhet fjalë për numrat e skuadrës së Anglisë. Jordan Pickford, Jordan Henderson dhe Harry Kane janë tre nga 13 lojtarët që kanë mbajtur të njëjtin numër nga Rusia.

Këto shifra tashmë janë gdhendur në mendjet e fansave të Tre Luanëve pas një udhëtimi të bujshëm deri në gjysmëfinale herën e fundit, transmeton gazeta "Kosova Sot Online".Megjithatë, ka një shans për të shkuar një hap më tej dhe për t'i bërë numrat të pavdekshëm në Katar këtë dimër.

Jordan Pickford 1
Kyle Walker 2
Luke Shaw 3
Declan Rajs 4
John Stones 5
Harry Maguire 6
Jack Grealiss 7
Jordan Hendersos 8
Harry Kane 9
Raheem Sterling 10
Marcus Rashford 11
Kieran Trippier 12
Nick Pope 13
Kalvin Phillips 14
Eric Dier 15
Conor Coady 16
Bukayo Saka 17
Trent Alexander-Arnold 18
Mason Mount 19
Phil Foden 20
Ben White 21
Jude Bellingham 22
Aaron Ramsdale 23
Callum Wilson 24
James Maddison 25
Conor Gallagher 26

(Kosova Sot Online)