Spanja triumfon me shtatë gola ndaj Kosta Rikës

  • A.P /
  • 23 November 2022 - 19:15
Spanja triumfon me shtatë gola ndaj Kosta Rikës

Ka përfunduar ndeshja në mes të Spanjës dhe Kosta Rikës, e vlefshme për fazën e grupeve të Kupës së Botës.

Epilogu i ndeshjes ishte 7-0.

Golat e ndeshjes u shënuan nga Olmo, Asensio, Ferran Torres (x2), Gavi, Soler dhe Morata.

Kosta Rika u duk e pafuqishme për të bërë ndonjë gjë ndaj këtij “pushtimi”.

Skuadra e Luis Enriques, tash për tash, është në vendin e parë, me golaverazh dukshëm më të mirë sesa Japonia.

(Kosova Sot Online)