Cilat klube mund të jenë të interesuara për Ronaldon!

  • A.P /
  • 23 November 2022 - 19:51
Cilat klube mund të jenë të interesuara për Ronaldon!

Me daljen e tij të konfirmuar nga Old Trafford, cilat klube mund të jenë të interesuara për të nënshkruar me pesë herë fituesin e Topit të Artë.

“Nuk kishte zgjidhje tjetër”, siç e shprehu në mënyrë elegante kohët e fundit Wayne Rooney. Sapo Cristiano Ronaldo mori vendimin për t'i zbuluar të gjitha në një 'intervistë' me tregtarin profesionist të emergjencës Piers Morgan, ishte e qartë se periudha e tij e dytë në Old Trafford ishte e destinuar të merrte një fund të çrregullt.

Megjithatë, futbolli nuk ndalet për askënd, dhe brenda pak minutash pasi u konfirmua largimi i tij, thashethemet tashmë kishin filluar të nxirrnin pika të mundshme uljeje për lojtarin e vetëm të lirë që luante në Kupën e Botës.

Por ku do të zbarkojë ai? A do të qëndrojë ai në Premier League? A ka ndonjë klub të Ligës së Kampionëve i gatshëm t'i japë atij një shans? Apo do të largohet nga Evropa për herë të parë në karrierën e tij?

(Kosova Sot Online)