Djali Maradonës fajëson Messin pas humbjes së Argjentinës ndaj Arabisë Saudite

  • A.P /
  • 23 November 2022 - 23:03
Djali  Maradonës fajëson Messin pas humbjes së Argjentinës ndaj Arabisë Saudite

Ekipi i Argjentinës ishte një nga favoritët para turneut.

Ata kishin arritur të ruanin një seri prej 36 ndeshjesh të pamposhtur drejt Katarit, një seri që madje i pa ata të kurorëzuan Kupën e Kampionëve UEFA pasi mposhtën Italinë në stadiumin Wembley.

Por pavarësisht zhurmës, kundër sauditëve, La Albiceleste dukej si një hije e vetvetes së tyre të zakonshme.

Djali i Diego Maradonës për Messin

Të gjithë e dinë se tifozët e Amerikës së Jugut – veçanërisht ata që vijnë nga Brazili dhe Argjentina – janë një grup kërkues.

Messi shpesh kritikohet ashpër në vendin e tij për mosdorëzimin e Kupës së Botës, transmeton gazeta "Kosova Sot Online", pavarësisht se kurrë nuk kishte skuadrën rreth tij për ta bërë atë.

Krahasimet bëhen me legjendën Diego Maradona, i cili e udhëhoqi kombin drejt lavdisë në vitin 1986.

Në sytë e shumë Argjentinës, Messi nuk mund të shihet si 'më i madhi' derisa të përmbushë trashëgiminë e tij dhe të përputhet me atë që bëri Maradona në Meksikë gjithë ato vite më parë.

(Kosova Sot Online)