Përgaditjet finale për ndeshjen e dytë të ditës së sotme në Botërorin 2022: Katar-Senegal- publikohen formacionet zyrtare

  • S.A /
  • 25 November 2022 - 13:32
Përgaditjet finale për ndeshjen e dytë të ditës së sotme  në Botërorin 2022: Katar-Senegal- publikohen formacionet zyrtare

Tani më nanë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Katar-Senegal, e vlefshme për xhiron e dytë të fazës së grupeve në Kampionatin Botëror që po mbahet në Katar, dhe gjithëka është gati për zhvillimin e ndeshjes, transmeton "Kosova Sot Online".

Të dyja këto ekipe kanë humbur ndeshjet e para me rezultat të njëjtë 2:0, andaj pritet një përballje e fortë për fitore. Katari u mund nga Ekuadori, kurse Senegali nga Holanda.

Humbja për cilëndo skuadër sonte, do të thoshte eliminim nga Botërori.

Formacionet zyrtare:

Image

 

(Kosova Sot Online )