Australia me fitore minimale, të artë, kundër Tunizisë 0:1

  • S.A /
  • 26 November 2022 - 13:05
Australia me fitore minimale, të artë, kundër Tunizisë 0:1

Australia ka arritur fitore të rëndësishme  në Kupën e Botës, pasi e mposhti me rezultat  minimali 0:1 Tunizinë.

Goli i vetëm i ndeshjes u shënua në minutën e 23-të, kur Duke shënoi me kokës.

Më pas ndeshja nuk prodhoi gola, ndërsa rastet nuk munguan.

Madje, Tunizia pati mundësi të arta shënimi, por nuk arriti dot ta gjejë rrugën e golit. Me këtë fitore, tani Australia shkon në vendin e dytë me tri pikë, kurse Tunizia mbetet e fundit me një pikë dhe janë buzë eliminimit, pasi në xhiron tjetër përballet me Francën.

(Kosova Sot Online )