Neymar nuk i dorëzohet lëndimit: Do të dhemb, por jam i bindur se do të jem në gjendje të kthehem

  • S.A /
  • 26 November 2022 - 14:57
Neymar nuk i dorëzohet lëndimit: Do të dhemb, por jam i bindur se do të jem në gjendje të kthehem

Pas lëndimit të fundit, Neymar tha se ky dëmtim është një nga momentet më të vështira të karrierës së tij. Sulmuesi brazilian  tani pritet të humbasë ndeshjen e radhës kundër Zvicrës dhe ndoshta ndeshjen e tretë në grup kundër Kamerunit, por më pas pritet të kthehet në fazën eliminatore nëse Brazili konfirmon kualifikimin e tyre, transmeton "Kosova Sot Online ".

Lojtari lëshoi ​​një deklaratë në rrjetet sociale të premten, duke ndarë një përditësim me fansat.

“Krenaria dhe dashuria që ndjej duke veshur këtë fanellë është e pashpjegueshme”, ka thënë ai.

“Nëse Zoti do më jepte mundësinë të zgjidhja ndonjë vend për të lindur, ai do të ishte gjithmonë Brazili.

“Asgjë në jetën time nuk ishte e dhënë apo e lehtë. Gjithmonë më është dashur të vrapoj pas ëndrrave dhe qëllimeve të mia. “Sot u bë një nga momentet më të vështira të karrierës sime… dhe përsëri ishte në një Kupë Bote. “Kam një dëmtim, po. Do të dhemb, por jam i bindur se do të jem në gjendje të kthehem sepse do të bëj gjithçka që është e mundur për të ndihmuar vendin tim, shokët e skuadrës dhe veten time.

(Kosova Sot Online )