Triumfon Polonia, me golat e Piotr Zielinski dhe Robert Lewandowski e mposht Arabinë Saudite me rezultatin e pastër 2:0

  • S.A /
  • 26 November 2022 - 16:12
Triumfon Polonia, me golat e Piotr Zielinski  dhe Robert Lewandowski  e mposht Arabinë Saudite me rezultatin e pastër 2:0

Polonia ka shënuar fitore bindëse ndaj Arabisë Saudite me rezultat 2:0, transmeton "Kosova Sot Online".

ishte Piotr Zielinski i cili kaloi polakët në epërsi në minutën e 39-të pas asistimit të Robert Lewandowskit.

Në fund të pjesës së parë, Arabia Saudite shpërdoroi një mundësi të artë, kur penalltinë e Al Dawsarit e priti portieri Szszesny.

Në pjesën e dytë, Robert Lewandowski realizoi në minutën e 82-të, që ishte goli i tij i parë në një Kampionat Botëror. Me këtë fitore, Polonia shkon në vendin e parë me katër pikë, një më pak se Arabia Saudite.

Në anën tjetër, Argjentina dhe Meksika luajnë sonte nga ora 20:00.

https://gorilla.cdnja.co/v/zb/zb4j9.mp4?token=BTlTZCckB-FGdz3wwLwdAA&expires=1669475817

(Kosova Sot Online )