Publikohen edhe formacionet zyrtare: Koreja e Jugut – Gana

  • S.A /
  • 28 November 2022 - 13:02
Publikohen edhe formacionet zyrtare: Koreja e Jugut – Gana

Koreja e Jugut dhe Gana do të përballen në kuadër të Grupit H në Kampionatin Botëror. Ndeshja që fillon në ora 14:00, do të luhet në stadiumin ” Education City Stadium”.

Koreja e Jugut ka një pikë në këtë grup dhe do të synojnë fitore në mënyrë që të shpresojë në kalimin e fazës së eliminim direkt, transmeton "Kosova Sot Online".

Në anën tjetër, Gana ende nuk e ka shijuar fitoren dhe shpreson që këtë të arrijë sot.

Formacionet zyrtare:

Koreja e Jugut: Seunggyu, Jinsu, Minjae, Wooyoung, Inbeom, Heungmin Son, Guesung, Moonhwan, Younggwon, Changhoon, Wooyeong.

Gana: Ati Zigi; Lamptey, Salisu, Amartey, Mensah; Abdul Samed, Partey, Kudus; A.Ayew, J.Ayew, Iñaki Williams. 

(Kosova Sot Online )