Australi – Danimarkë pjesa e parë mbyllet me barazim

  • A.P /
  • 30 November 2022 - 17:00
Australi – Danimarkë  pjesa e parë mbyllet me barazim

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen mes Australisë dhe Danimarkës.

45 minutat e parë në stadiumin “Al Janoub” nuk kanë prodhuar gola, pavarësisht se u regjistruan disa raste nga të dyja anët.

Kjo ndeshje i takon xhiros së tretë dhe të fundit në Grupin D.

Me këtë rezultat Australia kalon në 1/8 e finales së Kupës së Botës “Katar 2022”.

(Kosova Sot Online)