Ronaldo mund të humbasë ndeshjen kundër Koresë së Jugut

  • A.P /
  • 01 December 2022 - 18:33
Ronaldo mund të humbasë ndeshjen kundër Koresë së Jugut

Cristiano Ronaldo mund të humbasë ndeshjen e fundit të Portugalisë në fazën grupore të Kupës së Botës kundër Koresë së Jugut të premten.

Trajneri i Portugalisë, Fernando Santos, konfirmoi se disponueshmëria e sulmuesit për ndeshjen e Grupit H është në dyshim pasi ai humbi stërvitjen të mërkurën. Natyra specifike e lëndimit të tij nuk është konfirmuar, por ai raportohet se është përballur me dhimbje në gju.


“Unë mendoj se është 50-50 nëse ai luan apo jo, do të shohim”, tha Santos në një konferencë për shtyp. "Do të varet nëse dhe si do të ushtrojë sot, nëse e shohim se është në gjendje të mirë, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”. Ekziston një plan nëse ai nuk është i disponueshëm."

(Kosova Sot Online)