Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Kore – Portugali

  • A.P /
  • 02 December 2022 - 16:55
Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Kore – Portugali

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Kore – Portugali.

1:1 u mbyll pjesa e parë në këtë takim.

Portugezët kaluan në epërsi të hershme ndaj koreanëve.

Ishte Ricardo Horta që realizoi dhe i dha epërsinë të përzgjedhurve të Fernando Santos.

Por, Koreja arritën të barazojnë shifrat.

Në minutën e 27` ishte Young-Gown që shënoi dhe çoi rezultatin në 1:1.

Më pas Portugalia u munduan të rikthejnë epërsinë, por në vend ishte portieri kundërshtar.

Mbetet të shihet se si do mbyllet ky takim pas pjesës së dytë.


(Kosova Sot Online)