Sonte zhvillohet dueli Holandë-ShBA, publikohen formacionet zyrtare

  • S.A /
  • 03 December 2022 - 16:12
Sonte zhvillohet dueli  Holandë-ShBA, publikohen formacionet zyrtare

Në pritje te fillimit te ndeshjes, janë publikuar formacionet zyrtare të ekipeve të Holandës dhe ShBA-së.

Njëherit, kjo ndeshje e nis fazën e nokautit në Kampionatin Botëror të Katarit.

Holanda u kualifikua në 1/8 e finales pasi triumfoi si e para në grupin .

Në anën tjetër, Shtetet e Bashkuara të Amerikës u kualifikuan si të dytët, pas Anglisë në grupin B.

Image

(Kosova Sot Online )