Franca aktualisht në epërsi ndaj Polonisë

  • A.P /
  • 04 December 2022 - 17:26
Franca aktualisht në epërsi ndaj Polonisë

Kombëtarja e Francës ka arritur të kalojë në epërsi ndaj Polonisë.


U desh të pritej 44 minuta për të parë golin e parë në ndeshjen Francë – Poloni.
Ishte Franca ajo që kaloi në epërsi, me golin e shënuar nga Olivier Giroud.

Giroud u asistua nga Kylian Mbappe dhe pa telashe dërgoi topin në rrjetë.

(Kosova Sot Online)