Japonia në epërsi ndaj Kroacisë

  • A.P /
  • 05 December 2022 - 17:03
Japonia në epërsi ndaj Kroacisë

Kanë përfunduar 45 minutat e para të ndeshjes Japoni – Kroaci.
Kombëtarja e Kroacisë dhe ajo e Japonisë kanë mbyllur 45 minutat e para të ndeshjes së vlefshme për 1/16-ën e finales.

Ndeshja ishte mjaft e balancuar, por një moment në minutën e 43’ të takimit bëri diferencën.

Ishte Maeda ai që dërgoi topin në rrjetë, pasi një topi të pranuar nga Yoshida.

Me këtë gol, Japonia shkoi në epërsi dhe tashmë ka kalkulimet më të lehta për pjesën e dytë.

Mbetet të shihet nëse Kroacia do të arrijë ta përmbys situatën në favorin e saj, për të siguruar çerekfinalen.

(Kosova Sot Online)