Kjo ështe fansja e Argjentinës që i heq të gjitha dhe videoja i bëhet virale

  • S.A /
  • 19 December 2022 - 08:51
Kjo ështe fansja e Argjentinës  që i heq të gjitha dhe videoja  i bëhet virale

Ajo ishte një  simpatizuese e madhe  e cila festoi për ekipin e saj në mënyrë jokonvencionale, shpresohet që mos të jetë vërejtur nga autoritetet e Katarit sepse do pasojnë ndjekjet, shkruan "Kosova Sot Online".

Pasi është parë duke festuar në televizion për vendin e saj pasi që ata fituan Botërorin, një fanse e Argjentinës është bërë virale në Internet.

Pavarësisht mungesës së fanellës, ky festim ja ka dalë që të transmpetohet. Fansja femër është parë nga shikuesit në shtëpi duke vallëzuar në rreshtinë e parë, derisa nuk kishte të veshur farë bluzë.

Në disa klipe kjo fansa shihet duke brohoritur për fitoren e skuadrës së saj, në një prej finaleve më dramatike që është parë viteve të fundit.

Fansja topless përpiqet që të fshihet prapa një baneri të madh kur një kameraman në mënyrë të fshehtë e regjistron atë. Ajo për pak kohë fshihet pas banerit, por transmetimi kap atë duke vallëzuar derisa ajo është e zhveshur dhe luan me fanellën e saj duke bërë tifo.

Sigurisht, ajo ishte e entuziazmuar që kombi i saj po e fitonte Botërorin në këtë mënyrë.

Fitorja e Argjentinës në Botëror

Në këtë garë lgjendare, dy superfuqitë e Botërorit bënë një ndeshje aq dramatike, sidomos në penallti. Pasi që Franca ishte 2-0 duke humbur, ata shënuan në fund të ndeshjes dy gola për ta dërguar ndeshjen në shtesa.

Në shtesa u shënuan edhe dy gola të tjerë dhe u deshën penalltitë për ta përcaktuar fituesin.

Argjentina i mposhti kampionët në fuqi dhe fitoi Botërorin me rezultat 4-2 në panallti. Më së shumti fitores ju gëzuan tifozët të cilët u argëtuan shumë pas ndeshjes.

(Kosova Sot Online )