Argjentina i pret si heronj fituesit e Katar 2022, Messi sjell kupën në shtëpi

  • S.A /
  • 20 December 2022 - 09:04
 Argjentina i pret si heronj fituesit e Katar 2022, Messi sjell kupën në shtëpi

Skuadra e kombëtares argjentinase ka zbarkuar në shtëpi, në Buenos Aires në orët e para të mëngjesit të së martës. Messi doli i pari nga avioni i pari me trofeun e dorë, i ndjekur nga skuadra e tij të cilët përshëndesin personat e pranishëm. Kur autobusi u nis nga aeroporti, mjeti u rrethua menjëherë nga tifozët e shumtë të kombëtares, transmeton "Kosova Sot Online".

Videot e mëposhtme tregojnë autobusin i cili ecën ngadalë i shoqëruar nga një eskortë policie, dhe nga dhjetra njerëz të cilët brohorasin nga gëzimi.

Tifiozët e pranishëm kërcenin dhe këndonin, ndërsa lojtarët heronj, përshëndesnin me dorë. E martë është shpallur festë kombëtare nga Argjentina.

(Kosova Sot Online )