Man United futet në në bisedime për transferimin e Cody Gakpos

  • S.A /
  • 24 December 2022 - 08:34
Man United futet në në bisedime për transferimin e Cody Gakpos

Cody Gakpo, së shpejti mundë të udhëton për në Manchester Unite, ekip ky i cili  raportohet se ka nisur bisedimet për transferimin  Gakpos, shkruan "Kosova Sot Online ".

Man United ishte i lidhur me transferimin e tij edhe në afatin kalimtar të verës, por ai afat u mbyll dhe holandezi mbeti te PSV Eindhoveni.

Por, “Djajtë e Kuq” nuk kanë hequr dorë dhe tani po synojnë transferimin e Gakpos për në afatin kalimtar të janarit.

Dhe, sipas “Mirror”, klubi anglez ka nisur me PSV-në bisedimet për transferimin e 23-vjeçarit, i cili shënoi 3 gola në 5 paraqitjet e tij me Holandën në Kupën e Botës “Katar 2022”.

Thuhet se një marrëveshje mund të mbyllet për shifrën prej 50 milionë eurosh.

Cody Gakpo me PSV-në ka kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2026.

(Kosova Sot Online )