Laporta flet për kontrata të lojtarëve

  • A.P /
  • 05 January 2023 - 15:19
Laporta flet për kontrata të lojtarëve

Barcelona po vazhdon të hasë në probleme sa u përket parametrave të “fair-play” financiar, të imponuara nga La Liga.

Për këtë arsye, presidenti Joan Laporta thotë se nuk janë vazhduar ende kontratat me lojtarët si Gavi, Araujo e Balde, me të cilët është arritur marrëveshja qe një kohë për ta vazhduar bashkëpunimin.

“Duhet ta presim qershorin për t’i zgjidhur këto çështje”, deklaroi kreu i klubit katalunas për mediumin “Cadena Ser”

Barcelona po përballet me probleme financiare që prej fillimit të pandemisë.

Kjo bëri që ky klub të mbetej edhe pa legjendën e futbollit, Lionel Messi.

Katalunasit po mundohen ta marrin veten dhe të kthehen në majat e futbollit evropian.

(Kosova Sot Online)