Trajneri i ri i Shqipërisë, Sylvinho do të prezantohet sot në “Air Albania”

  • S.A /
  • 09 January 2023 - 08:56
Trajneri i ri i Shqipërisë, Sylvinho do të prezantohet sot në “Air Albania”

Timonieri i radhës i kombëtares shqiptare, Sylvio Mendes Campos Junior,  do të prezantohet sot nga Federata Shqiptare e Futbollit me një ceremoni te veçantë, shkruan "Kosova Sot Online".

Braziliani edhe zyrtarisht nga dita e sotme do të marrë drejtimin e Kombëtares së Shqipërisë.

I njohuri si Sylvinho do të zëvendësojë në këtë detyrë Edoardo Rejan, i cili ishte në krye të kuqezinjve për 3 vite e gjysmë.

48-vjeçari ka përzgjedhur si ndihmës të tij argjentinasin, Pablo Javier Zabaleta Girod, dhe brazilianin Dorival Guidoni Junior.

Sylvinho dhe stafi i tij do të jenë sot në Tiranë për të hedhur firmat në kontratë dhe më pas për të bërë prezantimin e tyre në ora 11:00 në sallën e stadiumit “Air Albania”. 

(Kosova Sot Online )