Steven Zhang siguron që Interi do të vazhdojë të fitojë

  • S.A /
  • 19 January 2023 - 08:52
Steven Zhang siguron që Interi do të vazhdojë të fitojë

Presidenti i Interit, Steven Zhang, siguron tifozët për të ardhmen e klubit pasi mposhti rivalët e Milanit me rezultat 3-0 në Superkupën e Italisë, transmeton "Kosova Sot Online".

Nerazzurrët fituan Superkupën e Italisë për herë të dytë radhazi falë një fitore komode në Riad, e vendosur nga golat e Federico Dimarco, Edin Dzeko dhe Lautaro Martinez.

“Fitimi i derbit në një kupë është gjithmonë emocional, kështu që në gjashtë, shtatë vitet e fundit të marrjes së projektit, ky është trofeu i katërt dhe ka qenë vërtet shpërblyes për të gjithë ne”, ka thënë fillimisht Zhang për Sport Mediaset.

Kjo e bën atë presidentin e katërt më të suksesshëm në historinë e Interit, për sa i përket fitimeve, falë titullit të Serie A, Coppa Italia dhe dy Superkupave Italiane. “Është një udhëtim i paharrueshëm, gjithmonë duhet të falënderoj të gjithë ata që kanë punuar me mua dhe vazhdojnë ta bëjnë këtë, menaxherët, drejtorët dhe trajnerët”. Vazhdon të ketë shumë raporte për të ardhmen e Interit dhe nëse kompania kineze Suning Group do të mbetet në krye të klubit mes vështirësive financiare. “Ne gjithmonë kemi bërë gjërat e duhura në të kaluarën. Për sa kohë që unë jam President, projekti ynë do të fokusohet në fitoren si ekip dhe klub”. Zhang gjithashtu siguroi se ai sheh “një rrugë të gjatë përpara” si në garën e Scudettos ashtu edhe në Ligën e Kampionëve, kështu që “çdo gjë mund të ndodhë”. 

(Kosova Sot Online )