Publikohen pamjet e dështimit të Ronaldos, tifozët dhe lojtari kundërshtar e tallin keq pas eliminimit të e Al Nassr nga Superkupa e Arabisë Saudite

  • S.A /
  • 28 January 2023 - 10:12
Publikohen  pamjet  e dështimit të Ronaldos, tifozët dhe lojtari kundërshtar e  tallin keq  pas  eliminimit të e Al Nassr nga Superkupa e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo u tall nga tifozët vetëm dy ndeshje në karrierën e tij në Al-Nassr të enjten mbrëma, pasi skuadra e tij dështoi të mposht Al-Ittihadin në gjysmëfinalet e Superkupës së Arabisë Saudite, përcjell "Kosova Sot Online". Superylli portugez pati mundësinë të fitonte trofeun e tij të parë të dielën në finalen e të njëjtit kompeticion, por në vend të kësaj, Al-Nassr humbi 3-1 ndaj Al-Ittihad për t’i dhënë fund çdo mundësie që kjo të ndodhte. Al-Fayha mundi Al-Hilal në gjysmëfinalen tjetër, me finalen e Superkupës së Arabisë Saudite që luhet të dielën në stadiumin ndërkombëtar King Fahd në Riad.

Gjatë humbjes 3-1 të Al-Nassr, Ronaldo u përball me tallje nga sulmuesi maroken Abderrazak Hamdallah pasi ai dyfishoi epërsinë e Al-Ittihad në minutën e 43-të të lojës, pas golit të hershëm të Romarinhos. Hamdallah luajti katër ndeshje në Kampionatin Botëror për kombin e tij, duke hyrë si zëvendësues në çdo ndeshje.

Në të vërtetë, Hamdallah përsëriti festimin e famshëm të golave ​​të Lionel Messit për vitin 2017 në Bernabeu, duke mbajtur një fanellë drejt tifozëve. Ndonëse nuk ishte fanella e argjentinasit, festimi i Hamdallah ende të kujtonte atë shfaqje të Messit pasi ai kishte shënuar një gol jetik në minutën e fundit në një ndeshje të La Ligës në vitin 2017, duke mposhtur Ronaldon dhe Real Madridin.

Sulmuesi portugez kishte humbur një mundësi vendimtare për të barazuar rezultatin vetëm pak çaste kur kundërshtarët kishin kaluar në epërsi, por ai dështoi. Ronaldo tundi krahët me zhgënjim të plotë ndaj shokëve të tij kur pësuan golin e dytë.

Për t’i bërë gjërat edhe më keq, tifozët sauditë në stadiumin ndërkombëtar King Fahd brohoritën “Messi, Messi”, ndërsa pesë herë fituesi i Topit të Artë u fut në tunel në fund të lojës, duke tallur paaftësinë e 37-vjeçarit për të ndikuar në ndeshjen gjysmëfinale. 

Humbja gjysmëfinale e Al-Nassr është vetëm ndeshja e dytë e Ronaldos për klubin që nga transferimi i tij i diskutueshëm në klub në fillim të muajit, pas përfundimit të kontratës së tij reciproke me Manchester United. Debutimi i tij u realizua kundër Ettifaq të dielën e kaluar në një fitore 1-0. Megjithatë, ai është ende në pritje të golit të tij të parë.

Ronaldo realizoi një dygolësh kundër Paris Saint-Germain në një ndeshje miqësore për një 11-she që përfshinte yjet e ligës arabe, por që skuadra franceze fitoi 5-4

(Kosova Sot Online )