60 milionë euro çmimi i Zubimendit që po kërkohet nga Arsenali dhe Barcelona

  • S.A /
  • 28 January 2023 - 11:08
 60 milionë euro çmimi i Zubimendit që po kërkohet nga Arsenali dhe Barcelona

Real Sociedadi raportohet se nuk do të lëvizë nga qëndrimi në lidhje me yllin e skuadrës, Martin Zubimendin, pavarësisht interesimit nga Arsenali e Barcelona për të. 23-vjeçari i dha fund spekulimeve për një largim të menjëhershëm nga “San Sebastian” në janar, duke nënshkruar një zgjatje të kontratës deri në vitin 2027, transmeton "Kosova Sot Online ". Ai kontratën e rinovoi në tetor të vitit të kaluar, teksa Arsenali dhe Barcelona po vazhdojnë të rrisin interesimin për të.

“The Times” ka raportuar se për transferimin e Zubimendit duhet paguar 60 milionë euro, pasi besohet se ky është çmimi i vendosur në klauzolën e largimit të lojtarit. “Topçinjtë” janë në garë edhe për transferimin e Moises Caicedos nga Brightoni, teksa spanjolli tani duket se mund të shihet si alternativë.

Në anën tjetër, as Barcelona nuk pritet të paguajë këtë shifër në këtë afat kalimtar dimëror.

(Kosova Sot Online )