Kosovarja Flaka Loxha radhitet e shtata në Grand Prix “Almada 2023” të Portugalisë

  • S.A /
  • 28 January 2023 - 12:15
Kosovarja Flaka Loxha radhitet  e shtata në Grand Prix “Almada 2023” të Portugalisë

Kosova vazhdon të jetë e suksesshme në garat ndërkombëtare në sportin e xhudos, ku kësaj radhe shkëlqeu Flaka Loxha, përcjell "Kosova Sot Online". 

Shumë xhudistë kanë qenë faktor që emri i shtetit tonë të marrë jehon në të gjithë botën. Së fundmi sukses nga ky sport ka sjellë edhe Flaka Loxha. Ajo është zgjedhur e shtata në Grand Prix “Almada 2023” të Portugalisë dhe 182 pikë olimpike Paris 2024.

Xhudistja jonë shënoi dy fitore dhe një tjetër e kaloi pa luftë në kategorinë -57 kg.

Nesër dhe pasnesër garojnë: Laura Fazliu, Loriana Kuka, Shpati Zekaj dhe Dardan Cena.

(Kosova Sot Online )