Ja çfar zbulio Messi në intervistën e parë ekskluzive pas triumfit në Kupën e Botës në Katar

  • S.A /
  • 31 January 2023 - 09:44
Ja çfar zbulio Messi  në  intervistën e parë ekskluzive pas triumfit në Kupën e Botës në Katar

I heshtur që nga kurorëzimi i Argjentinës, Lionel Messi dha intervistën e tij të parë. Një ekskluzivitet që i dha Andy Kusnetzoff me të cilin bëri një bisedë në radio Urbana Play.

Kampioni i botës 2022 iu rikthye aventurës në Katar dhe triumfit të vendit të tij. Fjalët e tij transmetohen nga Marca.“Gjithmonë falënderoj Zotin. E dija se do të më jepte një Kupë Bote, nuk e di, e ndjeva. Ishte e çmendur, lumturia e njerëzve ishte e pashpjegueshme (…) Gjithçka që imagjinoja ishte e vogël në krahasim me atë që ndodhi në të vërtetë. Të jetoja me njerëzit, ndjenjat e mia, ato të miqve të mi, të familjes sime, nga e gjithë Argjentina, ishte shumë më tepër se sa e imagjinoja dhe nuk imagjinoja shumë. Por në fund ishte shumë më tepër. 

Më pas ai foli për jetën e tij të përditshme në Katar. “Me Antonella (gruan e tij), ne vazhduam të bënim gjatë gjithë Kupës së Botës atë që bëjmë zakonisht: folëm para se të flinim, por pa folur shumë për lojën, apo ndonjë gjë të veçantë. Ne bënim të njëjtën rutinë çdo ditë para ndeshjeve. E përsëritëm të njëjtën gjë, por ishte shumë qetë, flija shumë mirë. Gjatë gjithë Kupës së Botës isha shumë i qetë, ndjeva se ishim mirë, se isha mirë, se po bënim gjithçka për ta realizuar. Kisha një qetësi të madhe mendore. Unë arrita të fle mirë.” Receta e suksesit më në fund për futbollistin argjentinas.

(Kosova Sot Online )