Ekipi i Ermal Krasniqit gjobitet rëndë nga UEFA, rrezikon mospjesëmarrjen në garat evropiane

  • S.A /
  • 04 March 2023 - 13:42
Ekipi i Ermal Krasniqit gjobitet rëndë nga UEFA, rrezikon mospjesëmarrjen në garat evropiane

Kampioni rumun, CFR Cluj, është gjobitur nga UEFA, për shkak të shkeljes së fair-play financiar të vendosur nga forumi europian. Skuadra rumune do të duhet të paguajë 250 mijë euro, transmeton "Kosova Sot Online".

Gjithashtu, CFR Cluj mori një dënim me kusht: rrezikon të mos marrë pjesë në kompeticionet evropiane për tre vjet, nëse përsëritet.

Drejtuesit e skuadrës së Clujit siguruan se kanë marrë të gjitha masat që gabimet të mos përsëriten. 

“Situata financiare në të cilën ndodhemi sot është e supozuar dhe pikërisht në këtë kuptim, drejtuesit e klubit prej kohësh kanë bërë përpjekje të mëdha për të kompensuar humbjet e bëra në vitet e fundit”, thuhej në njoftim.

(Kosova Sot Online )