Dy përballje interesante në basketboll sot

  • S.A /
  • 18 March 2023 - 10:15
Dy përballje interesante në basketboll sot

Në fundjavë zhvillohet xhiroja e 26-të në  Superligën e Kosovës në basketboll, transmeton "Kosova Sot Online".

Ndeshja hapëse do të jetë ndërmjet Ponte Prizrenit dhe Rahovecit, përkatësisht vendit të shtatë dhe të tetë.

Prizrenasit kanë shtatë fitore e 18 humbje, kurse Vreshtarët katër fitore e 21 humbje, por takimi për vendasit ështëmë i rëndësishëm, pasi duan të shmangin “Play-out” dhe të hynë në “Play-out”.

Këtë synim e ka edhe Vëllaznimi që ndeshet me kampionin Golden Eagle Yllin.

Kuqezinjtë numërojnë tetë fitore e 17 humbje, kurse therandasit 18 fitore e shtatë humbje.

(Kosova Sot Online )