Italia e publikon listën për ndeshjet e marsit

  • S.A /
  • 18 March 2023 - 10:34
Italia e publikon listën për ndeshjet e marsit

Italia e ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për dy ndeshjet e muajit mars. “Azzuri” e nis këtë muaj kampanjën kualifikuese për kualifikim në Kampionatin Evropian, shkruan "Kosova Sot Online ".

Italia synon kualifikimin në Evropian dhe mbrojtjen e titullit që e fitoi në edicionin e kaluar.

30 futbollistë janë ftuar nga trajneri Roberto Mancini, teksa shihen edhe emra të rinj.

Italia do të përballet me Anglinë më 23 mars në shtëpi, kurse tri ditë më vonë udhëton për t’u përballur me Maltën.

(Kosova Sot Online )