Prishtina mposht Drenicën, Drita ndalet nga Malisheva

  • S.A /
  • 18 March 2023 - 15:12
Prishtina mposht Drenicën, Drita ndalet nga Malisheva

Kanë përfunduar dy ndeshjet e para të javës së 26-të në Superligën e Kosovës në fuboll. Prishtina ka shënuar fitore minimale 0:1 ndaj ekipit të fundit në tabelë, Drenicës, shkruan "Kosova Sot Online".

Goli i vetëm i ndeshjes erdhi në minutën e 33-të nga Bujar Pllana.

Me këtë fitore, Prishtina shkon në kuotën e 32 pikëve në pozitën e katërt, kurse Drenica mbetet e fundit në renditje me 23 pikë gjithsej.

Dueli tjetër mes Malishevës dhe Dritës nuk prodhoi fitues,

Liderja e tabelës nuk arriti të kthehej në Gjilan me pikë të plota, duke u ndalur me barazim pa gola nga Malisheva e drejtuar nga Bylbyl Sokoli.

Me këtë barazim, Drita mbetet liderë me 52 pikë, dy më shumë se Ballkani që luan nesër.

Në anën tjetër, Malisheva mbetet në vendin e shtatë me 29 pikë të grumbulluara.

(Kosova Sot Online )