Prokurori ka kërkuar një muaj arrest shtëpiak për Agim Ademin

  • A P /
  • 23 March 2023 - 14:34
Prokurori ka kërkuar një muaj arrest shtëpiak për Agim Ademin

Gjykata Themelore e Prishtinës është duke e mbajtur seancën për caktimin e masës së sigurisë për Agim Ademin.

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës u shoqërua sot me autoambulancë në gjykatë.

Më herët, Prokuroria i tha  se Prokurori i Shtetit e ka kërkuar masën e arrestit shtëpiak për një muaj ndaj Agim Ademit.

Ademi është dërguar dje në mbajtje për 48 orë, por që nga dje ka qenë i shtrirë në spital duke kryer teste dhe ekzaminime mjekësore.

Agim Ademi u arrestua dje nën dyshimin për veprat “Keqpërdorim i besimit” dhe “Shmangie nga Tatimi”

Sot, në raportin e policisë u tha se Ademi dyshohet për keqpërdorim të buxhetit të Federatës së Futbollit

(Kosova Sot Online)