Bayerni zyrtarizon Thomas Tuchelin

  • A.P /
  • 24 March 2023 - 18:27
Bayerni zyrtarizon Thomas Tuchelin

FC Bayern Munich ka njoftuar zyrtarisht për shkarkimin e Julian Nagelsmann.

Së bashku me Nagelsmann, janë larguar edhe ndihmës-trajnerët, Dino Toppmoller, Benjamin Gluck dhe Xaver Zembrod

Gjiganti gjerman gjithashtu ka zyrtarizuar Thomas Tuchelin si trajnerin e ri.

Tuchel me “Bavarezët” ka nënshkruar kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2025.


(Kosova Sot Online)