Peja shënon fitore ndaj Beroes

  • A.P /
  • 28 March 2023 - 18:44
Peja shënon fitore ndaj Beroes

Peja ka regjistruar fitore të lehtë ndaj Beroes në Ligën Ballkanike.

Ndeshja e zhvilluar sot në palestrën sportive “Karagaçi” përfundoi me rezultatin 125:93.

Jalen Tate me 22 pikë dhe David Joseph me 20 sosh ishin dy basketbollistët më të dalluar në fitoren e pejanëve.

Te mysafirët nga Bullgaria u dallua Danjel Purifoy me 32 pikë.

Për Pejën ishte kjo fitorja e tetë në Ligën Ballkanike, krahas dy humbjeve.

Peja renditet e dyta në tabelë me 18 pikë, një më pak se skuadra lidere, Hapoel Beer Sheva.

(Kosova Sot Online)