Joshua tregon pse nuk është i emocionuar për luftën e Jermaine Franklin

  • S.A /
  • 29 March 2023 - 08:51
Joshua tregon pse nuk është i emocionuar për luftën e Jermaine Franklin

Anthony Joshua ka pranuar se nuk është i emocionuar për luftën e tij me Jermaine Franklin sepse nuk është në stadiumin wembley.Boksieri 33-vjeçar do të rikthehet në ring të shtunën, pasi pësoi humbje të njëpasnjëshme ndaj Oleksandr Usyk në ndeshjet e tij të kaluara, transmeton "Kosova Sot Online".

‘AJ’ luftoi në Wembley kur humbi titujt e tij ndaj ukrainasit në shtator të vitit 2021 me revanshin e tyre gushtin e kaluar që u zhvillua në Arabinë Saudite.

Joshua lufton në arenën O2 për herë të parë në pothuajse shtatë vjet kur ai përballet me Franklin, i cili pësoi humbjen e tij të parë profesionale nëntorin e kaluar ndaj Dillian Whyte në një vendim të diskutueshëm.

Joshua ka pohuar se lufta në arenën O2 është diçka që nuk e emocionon atë dhe ai do të preferonte të boksonte në Wembley. Kur u pyet nëse ishte i emocionuar për luftën, Joshua u tha gazetarëve: “Jo sepse, nuk është Wembley. Është një deklaratë e madhe për të mbushur një stadium. Do të doja të mbushja përsëri një stadium, por nuk po ankohem. Unë jam këtu për të luftuar, qoftë në Wembley apo këtu ku është. Unë duhet të marr atë që kam para meje, por patjetër që do të doja të ishte Wembley gjithë ditën”.

Joshua po punon me trajnerin e tij të tretë në hapësirën e dy viteve pasi Derrick James do të kërkojë ta udhëheqë atë drejt fitores kundër Franklin.

(Kosova Sot Online )