Kaq para do të fitojnë skuadrat italiane nëse shkojnë në gjysmëfinale

  • A.P /
  • 10 April 2023 - 21:00
Kaq para do të fitojnë skuadrat italiane nëse shkojnë në gjysmëfinale

Çerekfinalet e Ligës së Kampionëve është shumë afër dhe tri ekipe italiane do të luajnë në të – Milan, Inter dhe Napoli – të cilat janë gati që të kalojnë në gjysmëfinale

Të tri skuadrat e Serie A janë në të njëjtën anë linjë të ndeshjeve, me Milan që do të luajë kundër Napolit dhe Interi që do të luajë kundër Benficas. Vizitorët e këtyre dy skuadrave do të përballen në gjysmëfinale, për të kërkuar rrugën për në finale.

Të tri skuadrat tashmë kanë fituar miliona pas paraqitjes së mirë këtë sezon në Ligën e Kampionëve, me Napolin që ka fituar më së shumti, 77.95 milionë euro, Malani dhe Interi kanë fituar më pak, 71.41 milionë euro e para kurse zikaltërit 68 milionë euro dhe fitorja në çerekfinale do ia rrisë atyre të ardhurat dhe të hyrat.

Calcio e Finanza ka treguar se kalimi i çerekfinales së Ligës së Kampionëve ka vlerën e 12.5 milionë euro, një shumë e rëndësishme për të trija skuadrat para merkatos së verës.

(Kosova Sot Online