Joshua e konfirmon se do të përballet me Wilderin, mësohet se koha kur do të zhvillohet meçi dhe vendi

  • S.A /
  • 29 April 2023 - 14:36
Joshua e  konfirmon se do të përballet me Wilderin, mësohet se koha kur do të zhvillohet meçi dhe vendi

Anthony Joshua ka konfirmuar se do të ndeshet me Deontay Wilder në dhjetor të këtij viti.33-vjeçari shënoi fitore ndaj Jermaine Franklin në fillim të muajit për t’u rikthyer në rrugët e fitoreve pas dy humbjeve të tij ndaj Oleksandr Usyk, transmeton "Kosova Sot Online ".

Në një video të postuar në “Twitter”, ish-kampioni i IBF në peshën e rëndë u pyet nëse do të luftonte ndaj Wilderit. 

“Kjo është ajo që po ndodh, ju e dini se çfarë po ndodh”, ishte përgjigja e britanikut. “AJ” shkoi edhe një hap më tej dhe konfirmoi se meçi do të ndodhë para fundit të vitit, në dhjetor, por nuk përmendi ndonjë datë specifike.

(Kosova Sot Online )