Sot kemi dy përballje serioze në Superligën kosovare

  • S.A /
  • 06 May 2023 - 09:38
Sot kemi dy përballje serioze në Superligën kosovare

Në fundjavë do të zhvillohet xhiroja e 33-të e Superligës në futboll. Të shtunën, zhvillohen dy takime. Dukagjini kërkon të rikthehet tek rezultatet e mira, pasi nuk dinë për fitore tash e katër javë dhe një fitore do i mbajnë në garë për një vend për Evropë, tyransmeton "Kosova Sot Online ".

E Malisheva, ka radhitur tri fitore, të cilat e kanë larguar nga zona e rënies, tash e shohin veten të shtatit, me pesë pikë larg barazhit. Sfida e fundit është me Trepçës’89 e Drenicës. 89-shit i duhet patjetër fitorja për të vazhduar luftën për ekzistencë, derisa drenicasit tashmë janë të rënë nga elita.

(Kosova Sot Online )