Ky është portieri që arriti famën dhe tash kërkohet nga skuadrat më të mëdha

  • S.A /
  • 16 May 2023 - 08:27
Ky është portieri që arriti famën dhe tash kërkohet nga skuadrat më të mëdha

David Raya është një nga portierët më të mirë këtë edicion në elitën e futbollit anglez Ligën Premier. Portieri spanjoll ka pasur paraqitje fantastike te Brentfordi duke shkëlqyer me pritjet e tij.E falë paraqitjeve të mira, Raya është gati për ta bërë hapin e madh në karrierë, pasi është bërë objektiv kryesor i Chelseat dhe Manchester United për portën, transmeton "Kosova Sot Online ".

27-vjeçari ka kontratë me skuadrën bardhekuq edhe një vit dhe Brentford ka vendosur ta shesë atë pasi Raya nuk dëshiron ta vazhdoj kontratën.

Skuadra angleze tanimë i ka njoftuar dy gjigantët e Ligës Premier se për ta marrë Rayan duhet paguhen 40 milionë euro. Si Chelsea ashtu edhe Man Utd pritet të bëjnë ndryshime në portë dhe RAya është objektivi kryesor i tyre.

Reprezentuesi spanjoll është në futbollin anglez që nga viti 2012 kur fillimisht ishte bashkuar me akademinë e Blackburnit, derisa pjesë e Brentfordit është që nga viti 2019. Raya ka mbrojtur këtë edicion në 35 ndeshje në Ligën Premier, ku 11 prej tyre e ka mbajtur portën e paprekur.

(Kosova Sot Online )