Rafael Leao zbulon kundërshtarin e tij më të vështirë me të cilin është përballur

  • S.A /
  • 26 May 2023 - 16:24
Rafael Leao zbulon kundërshtarin e tij më të vështirë me të cilin është përballur

Rafael Leao pranon se mbrojtësi i Chelseat dhe ish-ylli i Milanit, Thiago Silva është kundërshtari më i vështirë me të cilin është përballur ndonjëherë dhe shpjegon pse ai gjithmonë buzëqesh në fushë, transmeton "Kosova Sot Online ".

Sulmuesi i Milanit foli me fansat përmes llogarisë së tij zyrtare në YouTube, me nofkën Way 45, duke iu përgjigjur shumë pyetjeve rreth karrierës së tij.

23-vjeçari u pyet se kush është kundërshtari më i vështirë me të cilin është përballur në karrierën e tij: “Thiago Siva, një lojtar me përvojë që ka cilësi dhe e kupton mirë hapësirën. Ai është një lojtar i zgjuar, kjo është fjala e duhur. Danilo (Juventus) është gjithashtu i fortë”, u përgjigj ai.Leao është përballur me Thiago Silvan dy herë këtë sezon gjatë fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Braziliani është një ish-mbrojtës i Milanit dhe fitoi titullin e Serie A me kuqezinjtë në 2010-11 nën drejtimin e Max Allegrit. Leao vazhdoi duke thënë se ai nuk do të ndryshonte “asgjë” në karrierën e tij. “Kam pasur ulje dhe ngritje, por të gjitha më kanë ndihmuar të rritem si lojtar dhe person”.

Sulmuesi shtoi se prindërit e tij janë njerëzit më të rëndësishëm në jetën e tij, ndërsa pikë referimi në futboll është bashkëkombasi i tij Cristiano Ronaldo. Megjithatë, “Ronaldinho, Robinho dhe Neymar” ishin gjithashtu ndër lojtarët e tij të preferuar si fëmijë.

Portugezi u premtoi tifozëve të Milanit: “Do t’i lyej flokët me ngjyrë të zezë dhe të kuqe nëse fitojmë Ligën e Kampionëve për të përfaqësuar Milanin dhe qytetin e Milanos”.

Së fundmi, Leao shpjegoi se përse buzëqesh gjithmonë në fushë: “Secili ka veset e veta, mënyrën e vet për të treguar se po bën diçka që i pëlqen. Dhe e imja, që kur isha më i ri, gjithmonë ka treguar dhëmbët e mi dhe ka shprehur atë që më pëlqen të bëj. Kjo është arsyeja pse unë qesh gjithmonë, por është diçka që nuk e kuptoj, thjesht ndodh natyrshëm”.

(Kosova Sot Online  )