Jose Mourinho del prej kontrollit, turret në parking dhe e sulmon e shan referin

  • 01 June 2023 - 11:18
Jose Mourinho del prej kontrollit, turret  në parking dhe e sulmon e shan referin

Jose Mourinho doli nga kontrolli mbrëmë pas ndeshjes finale të Ligës së Evropës mes Romës dhe Sevillës.

Ekipi i tij u mposht në penallti pasi loja e rregullt dhe vazhdimet përfunduan baras, 1:1, transmeton "Kosova Sot Online". E pas lojës, “Special One” i shkoi afër gjyqtarit të ndeshjes, Anthony Taylor, me të cilin deshi t’i qëronte hesapet.

Trajneri i Romës konsideroi se e dëmtuan gjyqtarët mbrëmë, ndërsa teksa iu afrua referit tek minibusi në parkingun e stadiumit “Puskas Arena” në Budapest, i tha: “ju jeni një turp”, “budalla” etj, në gjuhën angleze dhe në atë italiane. Ndërkohë, Rosetti, zyrtar i UEFA-s, u mundua ta qetësonte. Roma nuk arriti ta fitonte trofeun e dytë radhazi pasi kishte triumfuar vitin e kaluar në Ligën e Konferencës. 

https://streamable.com/zce3y4

(Kosova Sot Online )