Benzema tundohet nga Arabia Saudite, ja çfarë i tha Cristiano Ronaldo

  • E.K /
  • 03 June 2023 - 17:37
Benzema tundohet nga Arabia Saudite, ja çfarë i tha Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo do të luante një rol pas transferimit të mundshëm të Karim Benzema në Arabinë Saudite, i cili duket se ka kontaktuar me CR7 për t’i kërkuar këshilla dhe informacione mbi kampionatin saudit, ylli i padiskutueshëm i të cilit tani është portugezi.

Këtë e raporton edicioni online i gazetës spanjolle As, sipas së cilës Benzema ditët e fundit kishte arritur një parim marrëveshjeje me të fituesit e kampionatit Al-Ittihad (i cili i ofroi atij një kontratë dyvjeçare me vlerë 200 milionë dollarë neto) përpara se Karim të tërhiqej, të paktën për momentin.

Një Ronaldo, i cili përkundër një sezoni pa trofe ndërkohë ka njoftuar se dëshiron të vazhdojë si kapiten te Al-Nassr, Benzema do ta kishte pyetur për kampionatin, skuadrat dhe jetën në Arabinë Saudite.

Dhe në përgjigjet e tij, sipas AS, CR7 do të kishte shprehur entuziazmin e tij për zgjedhjen e bërë. Ish-lojtari i Juventusit dhe familja e tij janë shumë të integruar në jetën sociale të Riadit dhe markat më të rëndësishme në sektorin e luksit po konkurrojnë për të, ndërsa qeveria dëshiron të projektojë një ide të një vendi modern dhe të hapur përmes tij dhe familjes së tij.

(Kosova Sot Online)