Ka përfunduar sezoni në La Liga, ja si duket renditja përfundimtare në tabelë

  • S.A /
  • 05 June 2023 - 08:46
Ka përfunduar  sezoni në La Liga, ja si duket  renditja përfundimtare në tabelë

Sezoni 2022/23 në La Liga është mbyllur me ndeshjet e fundit të 04 qershorit. Çështja e kampionit ishte mbyllur javë më parë, me Barcelonën që e fitoi titullin e 27-të në histori, transmeton "Kosova Sot Online".

Bashkë me Barçën, në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm do të luajnë edhe Real Madridi, Atletico Madridi e Real Sociedadi, që përfunduan në top-katërshe.

Por, në Ligën e Kampionëve do të jetë edhe Sevilla, e cila u shpall kampione në Ligën e Evropës.

Villarreali dhe Real Betisi do të marrin pjesë në Ligën e Evropës, kurse Osasuna në Ligën e Konferencës.

Real Valladolidi, Espanyoli dhe Elche janë tri skuadrat që kanë rënë nga elita e futbollit spanjoll dhe nga sezoni i ardhshëm do të jenë pjesë e La Liga 2.

(Kosova Sot Online )