Boksieri kosovar Shpëtim Bajoku i afrohet medaljes në Lojërat Evropiane

  • S.A /
  • 23 June 2023 - 15:38
Boksieri kosovar Shpëtim Bajoku i afrohet medaljes në Lojërat Evropiane

Shpetim Bajoku e ka nisur mbarë garimin në Lojërat Evropiane “Krakow 2023”, transmeton "Kosova Sot Online".

.Boksieri kosovar e mundi sot kroatin Matea Komadina, 4:1 me pikë, kategoria -63.5 kg.

Bajoku u kualifikua në mesin e 16 boksierëve më të mirë dhe për ta siguruar medaljen i duhen edhe dy fitore.

Paraprakisht fitoi edhe boksierja kosovare, Donjeta Sadiku. 

(Kosova Sot Online )