Seancë interesante gjyqësore me Benjamin Mendy, tha se ka fjetur hiq më pak se me 10 mijë gra

  • S.A /
  • 30 June 2023 - 09:03
Seancë interesante  gjyqësore me Benjamin Mendy,  tha se ka fjetur hiq më pak se  me 10 mijë gra

Futbollisti i Manchester Cityt, Benjamin Mendy, përdhunoi një grua të re dhe më pas i tha asaj “është mirë, kam bërë seks me 10,000 gra”, ka dëgjuar një juri, transmeton "Kosova Sot Online".

28-vjeçari akuzohet se ka sulmuar gruan, 24-vjeçare në atë kohë, në rezidencën e tij prej 4 milionë funtesh në Mottram St Andrew, Cheshire, në tetor 2020. 

Ai akuzohet gjithashtu për tentativën e përdhunimit të një gruaje tjetër, 29-vjeçare në atë kohë, e cila tha se e kishte sulmuar edhe në shtëpinë e tij dy vjet më parë.

Futbollisti i mohon të dyja akuzat. Ai është në gjyq në Chester Crown Court.

Jurisë prej gjashtë grave dhe gjashtë burrave iu tha gjykatësi Stephen Everett, se francezi u shpall i pafajshëm për veprat seksuale të pretenduara nga gra të tjera pas një gjyqi që përfundoi në janar të këtij viti.

Ai u tha anëtarëve të jurisë se juria herën e fundit nuk mundi të merrte vendime për dy akuzat që po dëgjojnë, atë të përdhunimit dhe tentativës për përdhunim, pra rigjykimi i tij për këto dy akuza.

Gjykatësi i paralajmëroi ata që të mos kërkojnë detaje të gjyqit të kaluar ose të ndjekin mbulimin në media dhe të vendosin çështjen vetëm mbi provat e dëgjuara në gjykatë në gjykimin aktual.

Benjamin Aina KC, duke hapur gjyqin, tha: “Benjamin Mendy është një futbollist që ishte nën kontratë me Manchester City FC.

“Ai kishte festa dhe mbledhje shoqërore në shtëpinë e tij, The Spinney, në Mottram St Andrew, Cheshire.

“Ai kishte mysafirë meshkuj dhe femra në takimet e tij shoqërore.

“Është rasti i prokurorisë që në dy raste zoti Mendy ka përfituar nga dy nga të ftuarat e tij femra.

“Në një rast ai tentoi të bënte seks të detyruar me një mysafire femër, gruan A.

“Në një rast tjetër ai përdhunoi një mysafire femër në një nga dhomat e tij të gjumit, gruan B.”

Aina tha se Mendy takoi për herë të parë gruan A, një studente në Mbretërinë e Bashkuar, ndërsa ishte në një klub nate në Barcelonë në fund të 2017 dhe ajo u bë intime me një nga miqtë e tij.

Ata kanë mbajtur kontakte dhe një vit më vonë ajo ka vizituar shokun e të akuzuarit në shtëpinë e futbollistit, ku kanë qëndruar pasi kanë shkuar të gjitha me vajza të tjera për një natë.

Mëngjesin e mëpasshëm, kur ajo bëri një dush në banjën e vet, Mendy u shfaq i paftuar, i veshur vetëm me pantallona të shkurtra dhe ai u “eksitua”, dëgjoi gjykata.

Futbollisti më pas dyshohet se e ka kapur gruan dhe ka tentuar ta përdhunojë në shtrat ndërsa ajo përpiqej të luftonte, pavarësisht se ajo i thoshte vazhdimisht të ndalonte.

Dy vjet më vonë, gruaja B ishte jashtë me miqtë në një bar në Alderley Edge, Cheshire, pranë shtëpisë së Mendy, kur ata u ftuan përsëri në shtëpinë e futbollistit.

Ajo pretendon se i akuzuari ia mori telefonin e saj, i cili përmbante foto “intime”, më pas e çoi në dhomën e tij të mbyllur të gjumit, ndërsa ajo i kërkoi t’i kthente telefonin.

Aina tha që Mendy i tha asaj “Unë thjesht dua të të shikoj” dhe i tha asaj të hiqte rrobat e saj.

Gruaja B u pajtua, duke lënë të brendshmet e saj dhe Mendy më pas hodhi telefonin e saj në shtrat.

Teksa ajo shkoi për ta marrë atë, futbollisti dyshohet se e kapi nga pas dhe e përdhunoi pavarësisht se ajo i tha se nuk donte të bënte seks.

Aina i tha jurisë: “Në këtë fazë, Mendy bëri një hap prapa dhe tha ‘je shumë i turpshëm’.

“Mendy tha: “Është mirë. Unë kam bërë seks me 10,000 gra”.

Futbollisti i tha policisë në të dyja rastet se çdo kontakt seksual ishte konsensual dhe mohon çdo keqbërje.Gjyqi vazhdon.

(Kosova Sot Online )