Kroacia shënon fitore bindëse ndaj Letonisë

  • A.P /
  • 08 September 2023 - 22:45
Kroacia shënon fitore bindëse ndaj Letonisë

Kroacia ka shënuar fitore bindëse ndaj Letonisë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian “Euro 2024”.

Të përzgjedhurit e Zlatko Dalic triumfuan me rezultatin 5:0. Ndeshja u zhvillua në stadiumin e Rijekas

Bruno Petkovic (3′, 44′), Luka Ivanusec (13′), Andrej Kramaric (68′) dhe Mario Pasalic (78′) shënuan golat e fitores për kroatët.

Kroacia pas kësaj fitore ka shtatë pikë dhe renditet e dyta në Grupin D. Kombëtarja kroate ndeshjen e ardhshme e luan më 11 shtator, në udhëtim ndaj Armenisë.

Letonia mbetet e fundit në grup dhe pa pikë. Letonezët pas tri ditësh do të presin Uellsin.

(Kosova Sot Online)