Benzema shënoi golin e 520-të në karrierë, por i pari me këtë pjesë të trupit

  • S.A /
  • 15 September 2023 - 16:50
Benzema shënoi golin e 520-të në karrierë, por i pari me këtë pjesë të trupit

Sulmuesi francez, Karim Benzema po shkëlqen edhe në moshën 35-vjeçare dhe që nga ardhja e tij në Arabinë Saudite te Al Ittihad, transmeton "Kosova Sot Online ". 

Al Ittihad fitoi me rezultat minimal 1:0 në udhëtim te Al Akhdood me një gol të mrekullueshëm dhe fitoi vendin e parë në Superligën Saudite.

Ishte sulmuesi francez, Benzema, i cili mori një top brenda zonës për të shënuar golin e vetëm në minutën e 78-të.

Në prekjen e parë, ai e shtyu atë përtej mbrojtësit, por topi u hodh nga këmba e tij në ajër.

Nuk kishte shumë hapësirë ​​dhe kohë pasi portieri po dilte nga porta drejt sulmuesit, por Benzema ia doli në mënyrë fenomenale dhe e goditi me gju.

Benzema shënoi në mënyrë mbresëlënëse golin e 520-të në karrierën e tij.

Marca komentoi për golin e tij: “Ai shënoi më shumë se 500 gola, por ky është i pari që shënon me atë pjesë të trupit”.

(Kosova Sot Online )