Ja kush e rinovon kontratën me Liverpoolin

  • A.P /
  • 25 September 2023 - 20:25
Ja kush e rinovon kontratën me Liverpoolin

Konstantinos Tsimikas ka rinovuar kontratën me Liverpoolin.

Klubi anglez njoftoi këtë të hënë për arritjen e marrëveshjes së re me mbrojtësin grek.

Sipas kontratës së re, Tsimikas do të jetë i lidhur me Liverpoolin deri më 30 qershor 2027.

Pas rinovimit të kontratës, ai për faqen zyrtare të klubit tha: “Ndihem shumë i lumtur që jam këtu për të vazhduar kontratën time. Më duket sikur të gjitha sakrificat që kam bërë dhe gjërat e tjera, puna që kam bërë, [që] çdo gjë shpërblehet. Por, kjo më mban plotësisht të motivuar për pjesën tjetër. Siç e kam thënë në shumë e shumë intervista, ky ekip ka shumë e shumë gjëra për të arritur të gjithë së bashku dhe doja të isha që në minutën e parë pjesë e tij”.

(Kosova Sot Online)