Derbi i vjetër i basketbollit sonte, Trepça-Sigal Prishtina

  • S.A /
  • 30 September 2023 - 09:31
Derbi i vjetër i basketbollit sonte, Trepça-Sigal Prishtina

Fundjava sjell super derbin mes Trepçës dhe Sigal Prishtinës, që zhvillohet në kuadër të javës së dytë të Superligës në basketboll, transmeton "Kosova Sot Online".

Rivalët e vjetër të basketbollit të Kosovës do të përballen në një tjetër sfidë interesante, dhe ku të dy skuadrat kërkojnë fitoren e dytë radhazi në elitë, pasi e nisën kampionatin me fitore, duke mundur Istogun, përkatësisht Proton Cable Prizrenin.

Së fundi u takuan në gjysmëfinale të Superkupës, ku fituan mitrovicasit, ndërkohë që të dy skuadrat kanë ambicie të mëdha në këtë edicion. Java e dytë hapet me takimin mes Bashkimit dhe Vëllaznimit.

Prizrenasit e kanë nisur kampionatin me fitore, duke mundur Golden Eagle Yllin në udhëtim, derisa kuqezinjtë pësuan nga Peja.

(Kosova Sot Online )