Trepça arrin në Estoni, në mesjavë do t’i zhvillojë dy ndeshje në FIBA Europe Cup

  • S.A /
  • 03 October 2023 - 08:36
Trepça arrin në Estoni, në mesjavë do t’i zhvillojë dy ndeshje në FIBA Europe Cup

Trepça do t’i zhvillojë në mesjavë ndeshjet e para për këtë sezon në FIBA Europe Cup, transmeton "Kosova Sot Online ".

Mitrovicasit kanë mbërritur këtë të hënë në Paranu të Estonisë, atje ku edhe do t’i zhvillojnë ndeshjet.Skuadra e drejtuar nga Adis Beciragic të mërkurën do të takohet me islandezët e Tindastoll, kurse një ditë më vonë do të përballet me nikoqirët, Parnu Sadam.

Të dy ndeshjet do të luhen nga ora 18:00.

Trepça e bëri të qartë se synimi i klubit është vendi i parë në grup dhe kalimi në fazën tjetër të kësaj gare.

“Xehetarët”, bashkë me dy rivalët e lartpërmendur, janë pjesë e Grupit C.

(Kosova Sot Online )