Premtimi i presidentit të Inter Miamit: Messi do ta luajë ndeshjen e tij të fundit në Barcelonë

  • A.P /
  • 03 October 2023 - 15:07
Premtimi i presidentit të Inter Miamit: Messi do ta luajë ndeshjen e tij të fundit në Barcelonë

Presidenti i Inter Miamit, Jorge Mas ia ka bërë një premtim Lionel Messit që ai do të mundë ta zhvillojë ndeshjen e tij të fundit si futbollist përpara tifozëve të Barcelonës.

Numri 1 i klubit amerikan kështu i ka gëzuar tifozët “Blaugrana” pasi shtatë herë fituesi i Topit të Artë mund t’i vendos këpucët në gozhdë në Camp Nou, aty ku e kaloi pjesën më të mirë dhe më të ëmbël të karrierës.

“Largimi i Messit nga Barcelona nuk ka qenë sipas dëshirës së tij, nuk ka mundur t’i thoshte lamtumirë klubit që e kishte pritur që kur ishte fëmijë. Mënyra e largimit nuk ishte ajo që e donte Lionel. Kjo është arsyeja që unë e mora zotimin se do të bëj gjithçka që është e mundshme për t’ia dhënë mundësinë që të përshëndetet me tifozët e tij në Barcelonë”, deklaroi Mas për “El Club del Deportista”, përcjell “Gazeta Express”.

Kujtojmë se Leo Messi ishte larguar nga Barcelona si lojtar i lirë pasi i kishte skaduar kontrata më 1 korrik të vitit 2021.

Për shkak të rregullave dhe të limitit të kaluar të “fair-play” financiar të La Ligas, Barcelona nuk kishte mundur të arrinte marrëveshje të re me yllin argjentinas.

Ai më pas ishte transferuar në Paris Saint-Germain, ku i kishte kaluar dy sezone jo fort të kënaqshme dhe palët u ndanë pasi atij i skadoi kontrata dyvjeçare.

E gjatë verës që shkoi, kampioni i botës me Argjentinën e mori rrugën përtej Atlantikut, ku po shkëlqen në Inter Miami. 

(Kosova Sot Online)